DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 34 gości

Ogłoszenie parafialne
11 lutego 2018 roku

* Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

* Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do pokuty, modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Można też złożyć lub odnowić przyrzeczenie trzeźwościowe.

* W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 i 19.00 Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

* W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

* Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

* Za tydzień spotkania formacyjne dla rodziców: po Mszy Św. o godz. 8.30 - dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 - młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

* Przyszła niedziela jest III niedzielą miesiąca, czyli niedzielą ofiarności na potrzeby naszej świątyni. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe prowadzone w małej zakrystii, natomiast ofiary zbierane do puszek, będą przeznaczone na misje święte.

* Za tydzień, po Mszy Św. o godz. 10.00 w Szkole Katolickiej, rozpoczniemy kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa i nie mają ukończonego w szkole.

* Wszystkim narzeczonym przygotowującym się do sakramentu małżeństwa przypominamy, że w myśl nowego programu przygotowania do małżeństwa, są zobowiązani do odbycia tzw. spotkań dla narzeczonych. W naszej parafii będą odbywały się w terminach: 14 kwietnia – 12 maja 2018 r. (przez pięć sobót) i weekendowy 9-10 oraz 23-24 czerwca 2018 roku. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej

NABOŻEŃSTWA
WIELKOPOSTNE
- Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:
o godz. 17.00 - dzieci i młodzież,
o godz. 18.00 dla wszystkich.
- Gorzkie żale:
w niedziele po Mszy Św. o godz. 11.30,
w środy po Mszy św. o godz. 18.00
Archiwum »
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl