DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 26 gości

Ogłoszenie parafialne
Ogłoszenia 10 grudnia 2017
* W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi.
* Przypominamy, że w adwencie codziennie o godz. 6.00 uroczysty śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny a ok 6.30 Msza św. Wszyscy przynosimy świece - lampiony, a dzieci z lampionami uczestniczą w procesji na wejście. Wszystkie dzieci, które uczestniczą w tym nabożeństwie, od poniedziałku do piątku zapraszamy na „Śniadania Roratnie”.
* Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
* Dzisiaj w budynku Szkoły Katolickiej trwa kiermasz rękodzieła oraz rozprowadzane są karty świąteczne. Ozdoby i kartki zostały wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy i Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz Domu Senior Plus w Łapach.
* Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w różny sposób wspierają akcję „Roratnie śniadanie” dla dzieci, które uczestniczą w roratach a później idą do szkoły na lekcje. Dzięki temu mogą najedzeni pójść na lekcje a jednocześnie przeżyć wspólnotę przy stole. Bóg zapłać!
* W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
* W piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które w naszej parafii łączą się, jak co roku z 40-to godzinnym nabożeństwem adoracji Najśw. Sakramentu. Postarajmy się przez pierwsze 2 dni rekolekcji, kiedy będą kapłani z sąsiednich parafii, skorzystać ze sakramentu pokuty.
* Najbliższa niedziela jest III niedzielą miesiąca, a jednocześnie dniem zakończenia rekolekcji adwentowych, dlatego naszymi ofiarami wesprzemy remont kaplicy na UKSW w Warszawie i będzie to wyraz wdzięczności naszemu Rekolekcjoniście.
* W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania formacyjne dla rodziców: po Mszy Św. o godz. 8.30 - dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 – młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
* Za tydzień po każdej Mszy św. Grupa Lednicka oraz ministranci z naszej parafii będą rozprowadzać w naszym kościele sianko pod obrus wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd naszej młodzieży na Lednicę oraz wyjazd wakacyjny dla ministrantów.
* Natomiast ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć akcję Caritas „Bożonarodzeniowy Dar Serca”.
Archiwum »
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl