DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 10 gości

z ostatniego miesiąca
Ogłoszenie parafialne
16 września 2018

* Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

* Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką, a ofiarą złożoną do puszki wspieramy działalność Diecezjalnego Radio Nadzieja.

* Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone dzisiaj na tacę, w trzecią niedzielą miesiąca, z przeznaczeniem na prace wykonywane przy świątyni. Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na witraże w oknach, które są montowane w świątyni. Bóg zapłać.

* W dniu dzisiejszym odbędą się spotkania formacyjne dla rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia sakramentów świętych: po Mszy Św. o godz. 8.30 - dzieci do I Komunii Św., a po Mszy Św. o godz. 17.00 – młodzieży do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

* Jutro, 17 września, przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

* We wtorek w sposób szczególny zachęcamy młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki.

* W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w  Łomży.

* W każdą środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy  wszystkich czcicieli Świętego Józefa do kaplicy adoracji Najśw. Sakramentu na wspólną modlitwę.

* Codziennie w dni powszednie, w kaplicy Jezusa Miłosiernego w naszym kościele, modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, polecając nasze wszystkie sprawy Miłosiernemu Bogu. W każdy drugi piątek miesiąca przed Obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. Siostry Faustyny, gromadzimy się na wspólnej Eucharystii wraz członkami Apostolstwa Bożego Miłosierdzia, działającego przy naszej parafii, prosząc Chrystusa o potrzebne łaski, płynące z Bożego Miłosierdzia. W dni powszednie o godz. 15.00 w kaplicy możemy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania korzystając ze spowiedzi świętej. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

Archiwum »
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl