DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 77 gości

z ostatniego miesiąca
Ogłoszenie parafialne
OGŁOSZENIA 13 sierpnia 2017

* Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

* Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.30.

* W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

* Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogli wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcamy do pielgrzymki duchowej w naszej parafii, dzisiaj i we wtorek o godz. 20.30 a jutro o godz. 20.00.

* Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie.

* W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 19.00 w nabożeństwie fatimskim wyruszymy w procesji światła za figurą Matki Bożej Fatimskiej i odmówimy cząstkę różańca św.

* Następna niedziela, jest trzecią niedzielą miesiąca. Tak jak w każdą trzecią niedzielę w naszej parafii w naszej parafii ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na prace wykonywane przy świątyni. Ofiary złożone przeznaczymy na prace izolacyjne stropów świątyni, które w tym tygodniu rozpoczniemy.

* Oddział Solidarności w Łapach organizuje Pieszą Pielgrzymkę Solidarności do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Pielgrzymka wyrusza w sobotę, 26 sierpnia 2017 r., o godz. 10.00 z parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Samochód bagażowy podstawiony będzie już od godz. 9.00.

* Ze względu na remonty dróg przy kościele, festyn parafialny przenosimy na ostatnią niedzielę września.

Archiwum »
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl